Monika Matwiejszyn

Specjalizacja: audyt i kontrola

Wysokiej klasy specjalista w dziedzinie audytu i kontroli wewnętrznej z wieloletnim doświadczeniem na stanowisku administratora bezpieczeństwa informacji (potem inspektora ochrony danych) i compliance officer’a w sektorze finansowym.


Karierę zawodową w obszarze bezpieczeństwa informacji rozpoczęła w 2004 roku obejmując stanowisko Specjalisty ds. Analiz w Biurze Kontroli Ryzyka Nadużyć GE Money Bank, gdzie tropiła niezgodności, przestępstwa i nadużycia finansowe. Od 2013 roku pełniła funkcję administratora bezpieczeństwa informacji oraz jednocześnie specjalisty compliance w dużej instytucji finansowej (centrala i 70 oddziałów); zaangażowanie oraz pełne oddanie pracy zawodowej zaowocowało objęciem stanowiska kierownika kontroli wewnętrznej.
Od roku 2017 rozpoczęła pracę w ramach własnej działalności gospodarczej. Do chwili obecnej przygotowała ponad 70 kompletów dokumentacji ochrony danych osobowych i przeprowadzała wdrożenia RODO w podmiotach z różnych branż i różnej wielkości (m.in. Żegluga Gdańska, Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku, Rol-Ryż Sp. z o.o.). Obecnie pełni funkcję inspektora ochrony na rzecz trójmiejskiej sieci przychodni lekarskich a także prowadzi szkolenia dla jednostek administracji publicznej w temacie prawa ochrony danych osobowych w kontekście innych regulacji prawnych (np. prawa zamówień publicznych).

Aktywnie działa na rzecz społeczności lokalnej w radzie dzielnicy. Jest certyfikowanym audytorem wiodącym ISO 27001:2013.